Պաշտպանի աջակցությամբ «Սանիթեքը» փոխանցել է քաղաքացիներին չվճարված գումարները
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Սանիթեք» ընկերության հայաստանյան մասնաճյուղի մի շարք աշխատակիցներ դիմել են Մարդու իրավունքների պաշտպանին իրենց հասանելիք գումարները ստանալու նպատակով։
Դիմումների ուսումնասիրությունից պարզ է դարձել, որ ընկերությունը մեկ քաղաքացու դեպքում չի տրամադրել նրա ամենամյա արձակուրդային վճարը, երեք այլ քաղաքացու դեպքում՝ նրանց ժամանակավոր անաշխատունակության նպաստը, երկու այլ քաղաքացու դեպքում՝ արձակուրդային վճարը և վերջնահաշվարկը։
Թեմայի վերաբերյալ պարզաբանումներ ստանալու նպատակով գրություններ են հասցեագրվել Երևանի քաղաքապետարան։ Մարդու իրավունքների պաշտպանին տրամադրվել է տեղեկություն, որ «Սանիթեք» ընկերության հայաստանյան մասնաճյուղը վճարել է քաղաքացիների հասանելիք գումարները։

При содействии омбудсмена “Санитек” перечислила гражданам невыплаченные суммы
Ряд сотрудников армянского филиала компании “Санитек” обратились к омбудсмену с целью получения причитающихся им сумм.
В результате изучения заявлений стало ясно, что компания не предоставила ежегодные отпускные выплаты одному гражданину, в случае трех других граждан - пособие по временной нетрудоспособности, в случае еще двух граждан - отпускные выплаты и окончательный расчет.
Для получения разъяснений по данной теме письма были адресованы в мэрию Еревана. Омбудсмену была предоставлена информация о том, что армянский филиал компании “Санитек” выплатил гражданам причитающиеся им деньги.