Պատգամավորի կոչը դասախոսներին և ուսանողներին (տեսանյութ)
Ազգային ժողովում  քննարկվում է  «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հովհաննես Հովհաննիսյանի՝  «Գովազդի մասին օրենքում լրացում կատարելու և վարչական իրավախախտումներ վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին նախագծի» երկրորդ ընթերցմամբ ընդունելու հարցը։
Հարցը կարեւորվում է հատկապես, որ  ռեֆերատների և այլ ուսումնական աշխատանքների գումարով գրելու ծառայության մատուցման հարցը մտահոգիչ է։
Պատգամավորը շատ կարևորեց նախագծի ընդունումը։
Նա կոչ արեց ուսանողներին ու դասախոսներին զերծ մնալ այսպիսի քայլերից՝ հավելելով, որ համապատասխան օրենքի ընդունումից հետո ավելի խիստ վերաբերմունք կլինի հենց դասախոսների նկատմամբ։

Призыв депутата к преподавателям и студентам (видео)
Поддержи А1+!В Национальном собрании обсуждается вопрос принятия во втором чтении “Проекта внесения дополнений в Закон о рекламе и внесения дополнений в Кодекс РА об административных нарушениях” депутата от фракции “Мой шаг” Ованнеса Ованнисяна.
Вопрос важен в особенности тем, что вызывает беспокойство вопрос предоставления услуги написания рефератов и других учебных работ за деньги.
Депутат отметил, что принятие проекта очень важно.
Он призвал студентов и преподавателей воздерживаться от таких шагов, добавив, что после принятия соответствующего закона более строгое отношение будет именно по отношению к преподавателям.