Փնտրում են սրճարանից գողության կատարած անձին (տեսանյութ)
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննվող քրեկան գործի շրջանակներում միջոցներ են ձեռնարկվում՝ պարզելու Երևանի սրճարաններից մեկում առերևույթ գողություն կատարած անձանց ինքնությունը:
2019թ. մարտի 14-ին, Երևան քաղաքի բնակիչը ոստիկանության Արաբկիրի բաժնում քաղաքացին հաղորդում է տվել այն մասին, որ նույն օրը անհայտ անձինք Երևան քաղաքում գործող սրճարաններից մեկում գողացել են իր կողմից նշված սրճարանում մոռացված «Մաքբուք Պրո» տեսակի համակարգիչը՝ պատճառելով խոշոր չափերի գույքային վնաս:
Դեպքի առթիվ 2019թ մարտի 23-ին՝ ՀՀ ոստիկանության Արաբկիրի բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով, որով նախաքննությունն իրականացվում է ԵՔՔՎ Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում:
Նախաքննության ընթացքում ստացվել է տվյալ սրճարանի անվտանգության տեսախցիկների տեսագրությունը, ենթարկվել զննության:
Քրեական գործով բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ քննությունն ապահովելու նպատակով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ առերևույթ գողությունը կատարած անձանց հայտնաբերելու ուղղությամբ:
Խնդրում ենք նշված անձանց ներկայանալ վարույթն իրականացնող մարմնին կամ ովքեր ճանաչում են նրանց, որևէ տեղեկություն ունեն նրանց ինքնության կամ գտնվելու վայրի մասին, հայտնեն ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիրի վարչական շրջանի քննչական բաժին:

Разыскивают лицо, совершившее кражу из кафе (видео)
В рамках уголовного дела, расследуемого в следственном отделении Арабкирского административного района ЕГСУ Следственного комитета РА для установления личности лиц, совершивших явную кражу в одном из кафе Еревана.
14-го марта 2019г. житель города Ереван дал сообщение в Арабкирском отделении полиции о том, что в тот же день неизвестные в одном из кафе, действующих в Ереване, украли забытый им в указанном кафе компьютер марки «Макбук Про», причинив имущественный ущерб в крупных размерах.
В связи с происшествием 23-го марта 2019г. в Арабкирском отделении Полиции РА возбуждено уголовное дело по 2-му пункту 2-й части 177-й статьи Уголовного кодекса РА, предварительное расследованиеи по которому осуществляется в следственном отделении Арабкирского административного района ЕГСУ.
В процессе предварительного расследования получена и подвергнута изучению видеозапись видеокамер безопасности данного кафе.
С целью обеспечения всестороннего, обьективного и полного расследования по уголовному делу предпринимаются меры в направлении обнаружения лиц, совершивших явную кражу.
Просим указанных лиц явиться в орган, осуществляющий производство, или тех, кто знает их, обладает какой-либо информацией об их личности или местонахождении, сообщить в следственное отделение Арабкирского административного района Ереванского городского следственного управления Следственного комитета РА.
Уведомление: Подозреваемый или обвиняемый в предполагаемом правонарушении считается невиновным, пока его вина не доказана в порядке, установленном Уголовно-процессуальным кодексом РА, вступившим в законную силу судебным приговором.