Ոսկյա զարդերի գողը նույն գյուղից է
Աջակցիր «Ա1+»-ինՈստիկանության Աշոցքի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ Մուսայելյան գյուղի մի տնից գողություն է կատարվել:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ մայիսի 1-ի ժամը 19.00-ից մայիսի 2-ի ժամը 07.54-ն ընկած ժամանակահատվածում, տեխնիկական միջոցների գործադրմամբ իրենց տան կաթսայատան պատուհանի ապակիները հանելով, ննջասենյակի պահարանին դրված զարդատուփից գողացել են ոսկյա զարդեր՝ պատճառելով 420.000 դրամի վնաս:
Ոստիկանության Աշոցքի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ նույն օրը, ժամը 17.45-ին, Մուսայելյան գյուղից բերման է ենթարկվել 1985 թ. ծնված Հրանտ Բ.-ն, որը տվել է խոստովանական բացատրություն, որ մայիսի 1-ին, ժամը 22.30-ի սահմաններում, նշված տնից գողությունը կատարել է ինքը:

Золотые украшения своровал односельчанин
В Ашоцкое отделение полиции поступило сообщение о том, что была совершена кража из одного из домов села Мусаелян. Отправившаяся оперативная группа выяснила, что в период с 19.00 1-го мая по 07.54 2-го мая, с применением технических средств, сняв стекла окон котельной их дома, из шкатулки, лежащей на шкафу в спальне украл золотые украшения, причинив ущерб на 420.000 драм.
Благодаря оперативно-розыскных мерам, предпринятым сотрудниками Ашоцкого отделения полиции, в тот же день, в 17.45, в селе Мусаелян был задержан Грант Б. 1985 г. рождения, который дал признательное показание, что 1-го мая, в районе 22.30, кражу из указанного дома совершил он.