Ոստիկանը շորթել էր 4.265.800 դրամ, բայց հերթական 200 հազ. դրամի ժամանակ եկել է ԱԱԾ-ն (տեսանյութ)
Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունում 2019թ. ապրիլի 25-ին հաղորդում է ստացվել  ՀՀ ոստիկանության Կոտայքի մարզային վարչության Կոտայքի բաժնի քրեական հետախուզության օպերլիազորի կողմից 2017 թվականից պարբերաբար ՀՀ քաղաքացուց որպես  կաշառք գումարներ շորթելու վերաբերյալ:
Ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում ստացված նախնական տվյալների համաձայն՝ Կոտայքի մարզի ոստիկանության քրեական հետախուզության բաժանմունքի օպերլիազոր Գ.Գ-ն, իմանալով, որ Կոտայքի բնակիչը նախկինում թմրանյութ է օգտագործել, սպառնացել է իր պաշտոնեական լիազորությունների շրջանակում միջոցներ ձեռնարկել՝ վերջինիս քրեական պատասխանատվության ենթարկելու համար հիմքեր ստեղծելու համար և պահանջել ու 2017 թվականի հունիսից մինչև 2019 թվականի ապրիլի 26-ն ընկած ժամանակահատվածում  պարբերաբար  որպես կաշառք շորթմամբ ստացել է առանձնապես խոշոր չափերով՝ ընդհանուր առմամբ 4.265.800 դրամին համարժեք գումար:
Ապրիլի 26-ին հերթական կաշառք-գումարը՝ 200 հազար դրամի չափով, փոխանցվել է ԱԱԾ և ոստիկանության աշխատակիցների օպերատիվ վերահսկողության ներքո, ինչից անմիջապես հետո օպերլիազորը բերման է ենթարկվել: Նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ  հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետի հատկանիշներով: Որպես խափանման միջոց ընտրվել է կալանավորումը:

Полицейский вымогал 4.265.800 драм, но при очередных 200 тысячах драм явилась СНБ (видео)
В Службе национальной безопасности Республики Армения 25 апреля было получено сообщение о том, что оперуполномоченный уголовного розыска Котайкского областного управления Полиции РА с 2017 года периодически, в качестве взятки, вымогает у гражданина РА деньги.
По предварительным данным, полученным в результате предпринятых оперативно-розыскных мероприятий, оперуполномоченный отделения уголовного розыска полиции Котайкской области Г. Г., зная, что Котайкский житель ранее использовал наркотические препараты, в период с июня 2017 года по 26 апреля 2019 года, используя угрозы, в рамках своих должностных полномочий предпринять меры для создания оснований для привлечения последнего к уголовной ответственности, требовал и периодически получал, в качестве взятки, суммы в особо крупных размерах. Сумма, в общей сложности, эквивалентна 4.265.800 драмов.
26 апреля очередная взятка в размере 200 тысяч драмов была передана под оперативным контролем сотрудников СНБ и полиции, после чего оперуполномоченный был подвергнут приводу.
Ему предъявлено обвинение по статье 31, часть 4, пункт 2 Уголовного кодекса Республики Армения. В качестве меры пресечения избран арест.