Հայաստանը 5 ծանրորդ կունենա աշխարհի երիտասարդական առաջնությունում
Ծանրամարտի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունում Հայաստանը կունենա 5 մասնակից։ Այդ մասին հայտնում է Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի մամուլի ծառայությունը:
Տղաների մրցումներում հանդես կգան Արմեն Գրիգորյանը (73 կգ), Ռաֆիկ Հարությունյանը (81 կգ), Կարեն Ավագյանը (89 կգ) եւ Վարազդատ Լալայանը (+109 կգ), իսկ կանանց մրցաշարում Հայաստանը կներկայացնի Արփինե Դալալյանը (+87 կգ)։
Ծանրամարտի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունը տեղի կունենա հունիսի 1-8-ին, Ֆիջիում: Ինչպես հայտնել է Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Մելիք Ղուկասյանը, առաջնությունից առաջ թիմը կանցկացնի երկու ուսհավաք՝ առաջինը «Օլիմպավանում», երկրորդը՝ Աբովյան քաղաքում:

У Армении на молодежном чемпионате мира будет 5 тяжелоатлетов
На молодежном чемпионате мира по тяжелой атлетике у Армении будет 5 участников. Об этом сообщает пресс-служба Национального олимпийского комитета Армении.
В соревновании среди юношей выступят Армен Григорян (73 кг), Рафик Арутюнян (81 кг), Карен Авагян (89 кг) и Вараздат Лалаян (+109 кг), а в турнире среди женщин Армению представит Арпине Далаян (+87 кг).
Молодежный чемпионат мира по тяжелой атлетике состоится 1-8-го июня, на Фиджи. Как сообщил главный тренер молодежной сборной Армении Мелик Гукасян, перед чемпионатом команда проведет два учебных сбора: первый – в “Олимпийской деревне”, второй – в Абовяне.