Ինչո՞ւ է Երեւանի մետրոպոլիտենում ֆուտբոլային գնացք հայտնվել (տեսանյութ)
Երեւանի մետրոպոլիտենում այսօրվանից կգործի հատուկ դիզայնով գնածք, որն առաջիկա երեք ամիսներին երեւանցիներին կհիշեցնի, որ հուլիսի 14-27-ը մայրաքաղաքում տեղի է ունենալու ֆուտբոլի Եվրոպայի Մ-19 առաջնության եզրափակիչ փուլը:
Նոր գնացքի առաջին ուղերթի մեկնարկը տրվեց «Բարեկամություն» կայարանի կառամատույցում: Բացման խոսքով հանդես եկան հաղորդավար Արամ MP3-ին, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Արմեն Մելիքբեկյանը, Երեւանի մետրոպոլիտենի տնօրեն Փայլակ Յայլոյանը:
Գնացքի առաջին ուղեւորները դարձան Հայաստանի մինչեւ 19 տարեկանների հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արթուր Ոսկանյանը, թիմի անդամները, Հայաստանի հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստները, ՀՖՖ գործկոմի անդամները, ԱԺ պատգամավորները, այդ թվում ըմբիշ Արսեն Ջուլֆալակյանը եւ այլք:
Ինչպես հայտնեց ՀՖՖ գլխավոր քարտուղար Արմեն Մելքիբեկյանը, առաջնության տոմսերի վաճառքը կսկսի հունիսի 10-ից կամ 15-ից: Խմբային փուլի տոմսերը կարժենան 200-500 դրամ, իսկ կիսաեզրափակիչ եւ եզրափակիչ խաղերինը՝ 500-1000 դրամ:

Почему в Ереванском метрополитене появился футбольный поезд? (видео)
В Ереванском метрополитене с сегодняшнего дня будет действовать поезд с особым дизайном, который в предстоящие три месяца будет напоминать ереванцам, что 14-27-го июля в столице состоится финальный этап чемпионата Европы по футболу М-19.
Старт первого маршрута нового поезда был дан на платформе станции «Дружба». С речью открытия выступили ведущий Арам MP3, генеральный секретарь Футбольной федерации Армении Армен Меликсетян, директор Ереванского метрополитена Пайлак Яйлоян.
Первыми пассажирами поездал стали главный тенер сборной Армении до 19 лет, члены команды, бывшие футболисты сборной Армении, члены исполкома ФФА, депутаты НС, в том числе борец Арсен Джулфалакян и другие.
Как сообщил генеральный секретарь ФФА Армен Мелкибекян, продажа билетов на чемпионат начнется с 10-го или 15-го июня. Билеты группового этапа будут стоить 200-500 драм, а на полуфинальные и финальные матчи – 500-1000 драм.