Տիգրան Ավինյանը ներկայացրել է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նորընտիր նախագահին (տեսանյութ)
Ապրիլի 23-ին փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամներին և աշխատակազմին է ներկայացրել ՀԾԿՀ նորընտիր նախագահ Գարեգին Բաղրամյանին: Այս մասին հայտնում են փոխվարչապետի գրասենյակից:
Շնորհավորելով Գարեգին Բաղրամյանին՝ ՀՀ փոխվարչապետը վստահություն է հայտնել, որ վերջինիս փորձը թույլ կտա էական ներդրում ունենալ ՀԾԿՀ առջև դրված խնդիրների արդյունավետ իրականացման գործում:
Տիգրան Ավինյանը կարևորել է, որ հանձնաժողովը շարունակի լինել անկախ և անաչառ կառույց և լավագույնս կարողանա պաշտպանել սպառողների շահերը:
Նշվել է նաև, որ ՀՀ կառավարությունը պատրաստակամ է ամենայն աջակցություն ցուցաբերելու հանձնաժողովի աշխատանքների արդյունավետության և թափանցիկության ուղղությամբ գործադրվելիք ջանքերին:
Շնորհակալություն հայտնելով վստահության համար՝ Գարեգին Բաղրամյանը շեշտել է, որ իր աշխատանքը միտված է լինելու մարմնի անկախության, թափանցիկության, սպառողների և տնտեսվարողների շահերի հավասարակշռումը նոր մակարդակի բարձրացնելուն, հանրության հետ կապերի առավել սերտացմանը:

Тигран Авинян представил новоизбранного председателя Комиссии по регулированию общественных услуг (видео)
Вице-премьер Тигран Авинян 23 апреля представил членам и аппарату Комиссии по регулированию общественных услуг Республики Армения новоизбранного председателя КРОУ Гарегина Баграмяна.
Как сообщили в пресс-службе офиса вице-премьера Тиграна Авиняна, поздравив Гарегина Баграмяна, вице-премьер Армении выразил уверенность, что своим опытом он внесет значительный вклад в эффективное выполнение поставленных перед КРОУ задач.
Тигран Авинян отметил важность того, чтобы комиссия продолжала оставаться независимой и беспристрастной структурой и наилучшим образом защищала интересы потребителей.
Также было отмечено, что правительство Армении готово оказать всяческое содействие усилиям по повышению эффективности и прозрачности деятельности комиссии.
Поблагодарив за оказанное доверие, Гарегин Баграмян подчеркнул, что его работа будет направлена на повышение независимости структуры, увеличение прозрачности, соблюдение баланса интересов потребителей и бизнесменов, а также налаживание более тесных связей с общественностью.