Փաշինյանը խորհուրդներ է տվել Զելենսկիին, թե ինչպես կառուցել հարաբերությունները Պուտինի հետ
«Ես չեմ կարծում, որ նրան դժվար կլինի։ Պայմաններ կան՝ եթե լինես ուղիղ, անկեղծ, առանց խարդախության, դժվար չի լինի։ Պարզապես պետք է ազնիվ և ուղիղ շփվել»:
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը РБК-ին տված հարցազրույցում պատմել է՝ ինչպես Ուկրաինայի ընտրություններում հաղթանակ տարած Վլադիմիր Զելենսկին պետք է հարաբերություններ կառուցի Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
Նրա խոսքով՝ այս խորհուրդը վերաբերում է ոչ միայն ՌԴ նախագահի հետ շփմանը։
«Ես կարծում եմ, որ յուրաքանչյուր մարդ կգնահատի, եթե տեսնի, որ զրուցակիցը չի փորձում նրան խաբել ինչ-որ բանում, ինչ-որ բան չի նենգափոխում։ Սա շատ, շատ ճիշտ տարբերակ է բոլոր տեսակի հարաբերությունների համար։ Միգուցե, դիվանագիտության մեջ, միջազգային հարաբերություններում դա այդքան էլ ընդունված չէ, բայց ես բոլորի հետ այդպես եմ շփվում»,- ասել է ՀՀ վարչապետը։

Пашинян дал Зеленскому советы по выстраиванию отношений с Путиным
«Я не думаю, что ему будет сложно, — сказал он. — Тут есть условие: если быть прямым, честным, без подвохов, не будет трудно. Просто нужно прямо и честно общаться».
Премьер-минист Армении Никол Пашинян в интервью РБК  рассказал, как победивший на выборах в Украине Владимир Зеленский должен строить отношения с президентом Российской Федерации Владимиром Путиным.
По его словам, этот совет касается не только общения с президентом РФ.
Я думаю, что любой человек это оценит, если он видит, что собеседник не пытается его в чем-то обмануть, в чем-то лукавить, искажать что-то. Я думаю, что это очень, очень правильная манера во всех отношениях. Может быть в дипломатии, в международных делах это не очень принято. Но я со всеми так общаюсь», — сказал премьер-министр РА.