«Թող «Սանիթեքը» նայի սեփական իմիջին, հետո քաղաքապետարանի իմիջին»
Երևանի ավագանու «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ավագանու անդամ Հռիփսիմե Առաքելյանն անդրադարձավ «Սանիթեք» աղբահավաք ընկերությանը։
Նա ասաց, որ երեկ կապ է հաստատել «Սանիթեքի» տնօրենի հետ, որն ասել է, որ պայմանագրային կետերի խախտումներ տեղի է ունեցել ոչ միայն աղբահավաք ընկերության, այլև Երևանի քաղաքապետարանի կողմից։
Առաքելյանի փոխանցմամբ՝ «Սանիթեքը» դիմելու է միջազգային արբիտրաժային դատարան՝ համոզված լինելով, որ հաղթող է դուրս գալու։
«Սանիթեքը» մեկ շաբաթից ասուլիսով հանդես կգա։ Ի պատասխան Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Հրաչյա Սարգսյանը նշեց, որ թող «Սանիթեքը» նայի սեփական իմիջին, հետո քաղաքապետարանի իմիջին։
Ինչպես նաև նշեց, որ համեմատած նախորդ իշխանությունների հետ, ապա այս իշխանությունների օրոք քաղաքն ավելի մաքուր է։ Իսկ Հայկ Մարությանը արձագանքեց հետևյալ կերպ. «Սանիթեքին խորհուրդ կտամ քաղաքը մաքրել»։

«Пусть «Санитек» посмотрит на свой имидж, потом - на имидже мэрии»
Член совета старейшин от фракции «Процветающая Армения» Рипсимэ Аракелян коснулась компании по сбору мусора «Санитек».
Она сказала, что вчера связалась с директором «Санитека», который сказал, что имели место нарушения договорных пунктов не только со стороны мусоросборочной компании, но и со стороны мэрии Еревана.
Как передает Аракелян, «Санитек» обратится в международный арбитражный суд, будучи уверенным, что выйдет победителем.
Через неделю «Санитек» выступит с пресс-конференцией. В ответ заместитель мэра Еревана Рачья Саргсян отметил: пусть «Санитек» посмотрит на свой имидж, потом на имидж мэрии.
А также отметил, что по сравнению с предыдущими властями, при этих властях город чище. А Айк Арутян отреагировал следующим образом: «Рекомендую Санитек убрать город».