Եվրոպայի չեմպիոն Վազգեն Թեւանյանը կվիրահատվի
Ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի մինչեւ 23 տարեկանների չեմպիոն Վազգեն Թեւանյանը կվիրահատվի: Այդ մասին հայտնում է Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի մամուլի ծառայությունը:
Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում անցկացված ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնության ժամանակ 65 կգ քաշային ըմբիշը ստացել էր ձեռքի բութ մատի վնասվածք, որի հետեւանքով հրաժարվել էր հետագա պայքարից:
Հետազոտությունները ցույց են տվել, որ Թեւանյանի մոտ բութ մատի ջլերի մասնակի պատռվածք կա եւ անհրաժեշտ է վիրահատություն: Բժշկական միջամտությունից երկու շաբաթ հետո 19-ամյա ըմբիշը կկարողանա թեթեւ մարզվել, իսկ 6 շաբաթ անց՝ կվերադառնա գորգային մարզումներին։

Чемпиона Европы Вазгена Теваняна прооперируют
Чемпион Европы по борьбе в вольном стиле среди спортсменов до 23 лет Вазген Теванян будет прооперирован. Об этом передает пресс-служба Национального олимпийского комитета Армении.
Во время Чемпионата Европы по борьбе, который пройдет в столице Румынии Бухаресте, 65-килограммовый борец получил травму большого пальца руки, вследствие которой отказался от дальнейшей борьбы.
Исследования показали, что у Теваняна есть частичный разрыв связок большого пальца, и необходима операция. Через две недели после медицинского вмешательства 19-летний борец может проводить легкие тренировки, а через 6 недель вернется на тренировки на ковре.