Ո՞ւմ է ընտրում իշխանությունը. Արարատ Միրզոյանի պատասխանը (տեսանյութ)
Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն այն կարծիքին չէ, թե «Իմ քայլը» խմբակցությունը դեմ է Սահմանադրական դատարանի դատավորի թեկնածու Գոռ Հովհանիսյանին։
Հարցին, թե իշխանությունը ցանկանո՞ւմ է Սահմանադրական դատարանի դատավոր տեսնել Վահե Գրիգորյանին, Արարատ Միրզոյանը չհամաձայնեց։
«Եթե այդպես լիներ, ես ունեի բոլոր հնարավորությունները ի սկզբանե չգրանցել Գոռ Հովհանիսյանի թեկնածությունը»,-ասաց նա։
Արարատ Միրզոյանը հայտարարեց՝ ինքը չգիտի, թե խմբակցությունը ում է տեսնում դատավոր։
«Արհեստական խոչընդոտ Գոռ Հովհաննիսյանի թեկնածության համար ոչ միայն չի ստեղծվել, այլև թերի ներկայված փաստաթղթերը շտկելու հաշար նոր հնարավորություն է ընձեռվել», ասաց նա։

Кого выбирает власть? Ответ Арарата Мирзояна (видео)
Поддержи А1+!Председатель Национального собрания Арарат Мирзоян не считает, что фракция “Мой шаг” против кандидатуры судьи Конституционного суда Гора Ованнисяна.
На вопрос, хочет ли власть видеть судьей Конституционного суда Вагэ Григоряна, Арарат Мирзоян не согласился:
“Если б было так, у меня были все возможности изначально не регистрировать кандидатуру Гора Ованнисяна”, - сказал он.
Арарат Мирзоян заявил: он не знает, кого фракция видит судьей.
“Искусственного препятствия для кандидатуры Гора Ованнисяна не только не было создано, но и предоставлена новая возможность для исправления неполно представленных документов”, - сказал он.