Գառնիկ Իսագուլյանը հիշեց Քոչարյանին եւ Սարգսյանին ուրացողներին (տեսանյութ)
Լեոնարդո դա Վինչիի հայտնի  «Մոնա Լիզա» կտավին նայելիս՝  դժվարանում ես հասկանալ՝  նա տխուր է, թե՞ ուրախ, կախված՝  ինչ տրամադրությամբ ես այդ օրը գնացել պատկերասրահ.  եթե ուրախ ես նկարն էլ ուրախ է թվում, եթե ոչ՝ հակառակը: Նույն կերպ էլ . ըստ«Ազգային անվտանգություն» կուսակցության նախագահ Գառնիկ  Իսագուլյանի, կարելի է համեմատել   Հայաստանում մեկ տարվա ընթացքում տեղի ունեցած իրադարձությունները:
«Այս տարին Հայաստանի համար Ջոկոնդայի տարի էր, և դժվար է ասել մարդիկ ուրա՞խ են, թե՞տխուր, բայց եթե օբյեկտիվ իրականության մեջ ես հայտնվում, ոչ մեկի դեմքին ժպիտ չի երևում» ,- հայտարարեց նա:
Հայաստանում իրավիճակը նա գնահատում է անկայուն։  Մեկ տարի առաջ տեղի ունեցածի մեջ  միայն  մեկ դրական կողմ է տեսնում՝ բացահայտումները։
«Մարդիկ կան ովքեր այսօրվա իրենց ապրելակերպով, ունեցածով պարտական են բացառապես Սերժ Սարգսյանին, և Ռոբերտ Քոչարյանին, սակայն նրանք սկսեցին ուրանալ: Այլ պարագաներում գուցե դժվար լիներ այդ մարդկանց բացահայտել»,- նշեց Իսագուլյանը:
Նա   հիշեց  մեկ տարի առաջ Սերժ Սարգսյանի հայտնի արտահայտությունը: Նիկոլը ճիշտ էր, ես սխալվեցի: Նրա խոսքով, կարելի էր այս արտահայտությունն այլ կերպ հասկանալ՝ գուցե սա հստակ ուղերձ էր հենց Փաշինյանին՝  չկրկնել իր սխալները:

Гарник Исагулян напомнил тех, кто изменил Кочаряну и Саргсяну (видео)
Поддержи А1+!Когда смотришь на известное полотно Леонардо да Винчи «Мона Лиза», трудно понять, она печальна или радостна, это зависит от того, с каким настроением ты пошел в картинную галерею: если тебе радостно, и картина кажется радостной, если нет – наоборот. Таким же образом, по мнению председателя партии «Национальная безопасность» Гарника Исагуляна, можно сравнить события, которые происходили в Армении в течение года.
«Этот год был годом Джоконды для Армении, и трудно сказать: люди радостны или печальны, но если оказываешься в обьективной действительности, ни у кого на лице не видно улыбки», - сообщил он.
Ситуацию в Армении он оценивает как нестабильную. Единственная положительная сторона того, что произошло год назад – это разоблачения.
«Есть люди, которые своим сегодняшним образом жизни, имуществом обязаны исключительно Сержу Саргсяну и Роберту Кочаряну, однако они начали изменять. В этом случае может быть сложно разоблачить этих людей», - отметил Исагулян.
Он вспомнил известное выражение Сержа Саргсяна, сделанное год назад. Никол был прав, я ошибся. По его словам, можно было понять это выражение иначе: может, это – конкретное послание самому Пашиняну: не повторять его ошибок.