Երևանում հնչած կրակոցների արդյունքում 3 վիրավորներից մեկը մահացել է. գործը քննչականում է
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ապօրինի զենք կրելու, սպանություն և սպանության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ:
Ապրիլի 15-ին «Միքայելյան վիրաբուժության ինստիտուտ» ՓԲԸ –ից հաղորդում է ստացվել, որ հրազենային վիրավորումով  իրենց մոտ է տեղափոխվել 1993 և 1996 թվականներին ծնված երկու երիտասարդ: 1996 թվականին ծնված երիտասարդը ստացած մարմնական վնասվածքներից հիվանդանոցում մահացել է:
Նույն օրը «Քանաքեռ -Զեյթուն» ԲԿ-ից հաղորդում է ստացվել, որ հրազենային վիրավորումով իրենց մոտ է տեղափոխվել 1993 թվականին ծնված երիտասարդ:
Դեպքի առթիվ Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով, 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի, 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի և 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասի հատկանիշներով:
Ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական, օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ երիտասարդները մարմնական վնասվածքները ստացել են Երևան քաղաքի Լեփսիուսի փողոցում, որտեղ դեռևս ինքնությունը չպարզված անձը կրակ է բացել նրանց ուղղությամբ:
Քրեական գործով ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում հայտնաբերվել է «BMW» մակնիշի ավտոմեքենան, որում գտնվել են երեք երիտասարդները՝ իրենց ուղղությամբ կրակ արձակելու պահին:
Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել են պարկուճներ, 1 գնդակ, արնանման հետքեր, վերցվել նմուշներ: Քրեական գործի համար էական նշանակություն ունեցող հանգամանքները պարզելու համար նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ, կատարվել առգրավումներ, հարցաքննություններ:
Նախաքննությունը շարունակվում է, միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձին, (անձանց) հայտնաբերելու ուղղությամբ:

Один из 3 раненых в результате выстрелов, прозвучавших в Ереване, скончался – дело находится в следственном комитете
Из ЗАО  “Институт хирургии Микаелян” 15 апреля было получено сообщение о том, что к ним доставлены двое молодых людей с огнестрельным ранением, 1993 и 1996 г.р. Молодой человек, 1996 года рождения, скончался в больнице от полученных ранений.
тот же день из медицинского центра “Канакер-Зейтун” было получено сообщение о том, что к ним доставлен молодой человек с огнестрельным ранением 1993 года рождения.
По данному факту в следственном отделе административного района Канакер-Зейтун следственного управления города Еревана Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело по признакам п. 1 ч. 2 ст. 34-104, ч. 1 ст. 104, ч. 1 ст. 235 и ч. 4 ст. 258 УК Армении.
В результате предпринятых неотложных следственных и оперативно-розыскных мероприятий выяснилось, что молодые люди получили телесные повреждения на улице Лепсуса города Еревана, где пока не установленная личность, открыла по ним огонь.
В результате предпринятых по уголовному делу мер был обнаружен автомобиль марки “BMW”, в котором находились трое молодых людей в момент стрельбы в их направлении.
При осмотре места происшествия были обнаружены гильзы, 1 пуля, следы крови и были взяты образцы. Для выяснения обстоятельств, имеющих существенное значение для уголовного дела, назначен ряд экспертиз, произведены изъятия, допросы.
Предварительное следствие продолжается, предпринимаются меры для выяснения всех обстоятельств инцидента и обнаружения предполагаемого преступника (преступников).