Ընտրությունից 5 օր անց. Պարտված թաղապետ ու ԱԺ նախագահ, ընդդիմադիր քաղաքական ուժի ֆինանսավորման դադարեցում (տեսանյութ)
Untitled-colleeage
Ինչի՞ց էր դժգոհ «Վիցե միսս Եվրոպան» 2017-ի քվեարկությունից 5 օր անց։ 2017-ի ընտրությունից 5 օր անց ինչպե՞ս էր բացատրում իր կուսակցության ֆիասկոն ՕԵԿ ներկայացուցիչը։ Ի՞նչ կազմ ուներ նախորդ վեց գումարման խորհրդարաններից յուրաքանչյուրը։ Քանի՞ մանդատ էին իրենց քաղաքական ուժից գողացել ըստ ՀԱԿ ներկայացուցչի՝ 2012-ի ընտրություններում։ Ինչպե՞ս էր բացատրում իր և Տեր-Պետրոսյանի՝ մանդատից հրաժարվելու մոտիվացիաների տարբերությունը Արամ Սարգսյանը 2012-ի քվեարկությունից 5 օր անց։ Ո՞ր խորհրդարանը հավանություն տվեց մարտի 1-ից արտակարգ դրություն մտցնելու՝ Ռոբերտ Քոչարյանի հրամանագրին։ Ո՞ր ԱԺ-ն համաձայնություն տվեց ընդդիմադիր պատգամավորների կլանավորմանը։ Ի՞նչ հայտարարություն արեց 2007-ի քվեարկությունից 5 օր անց Արամ Կարապետյանը։ Ինչո՞ւ 2003-ի քվեարկությունից 5 օր անց Քըրք Քըրքորյանը հրաժարվեց ֆինանսավորել Րաֆֆի Հովհաննիսյանին։ Ո՞ր Ազգային Ժողովում կատարվեց հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործությունը։ Ո՞վ էր հաղթել 1999-ի ընտրություններում ԱԺ նախագահին և Կենտրոնի թաղապետին։ Ի՞նչ հայտարարեց 1995-ի քվեարկությունից 5 օր անց Հայաստանից հեռացող ԱՄՆ դեսպան Հարի Գիլմորը։ Բոլոր հարցերի պատասխաններն առաջարկվող տեսանյութում։   Թարմացնենք մեր հիշողությունը, փորձենք պատասխանել վիկտորիկայի հարցերին։

Через 5 дней после выборов: Проигравший мэр и председатель НС, прекращение финансирования оппозиционной политической силы (видео)
Untitled-colleeage
Чем была недовольна «Вице мисс Европа» через 5 дней после голосования 2017-го? Через 5 дней после выборов 2007-го как обьяснял фиаско своей партии представитель ПОЕ? Какой состав был у каждого из парламентов предыдущих шести созывов? Сколько мандатов украли у их политической силы, согласно представителю АНК, на выборах 2012-го? Как обьяснял различие мотиваций отказа от мандата между собой и Тер-Петросяном Арам Саргсян через 5 дней после голосования 2012-го? Какой парламент одобрил указ Роберта Кочаряна о введении чрезвычайного положения с 1-го марта? Какой НС дал согласие на арест оппозиционных депутатов? Какое заявление сделал Арам Карапетян через 5 дней после голосования 2007-го? Почему через 5 дней после голосования 2003-го Керк Керкорян отказался финансировать Раффи Ованнисяна? В каком Национальном собрании была совершена расправа 27-го октября? Кто победил на выборах 1999-го председателя НС и главу районной администрации Кентрона? Что заявил через 5 дней после голосования 1995-го уезжающий из Армении посол США Гарри Гилмор? Ответы на все вопросы – в предлагаемом видеоматериале. Освежим свою память, попытаемся ответить на вопросы викторины.