Վզներիցդ բռնած դուրս եմ շպրտելու ձեր կաբինետներից. Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀԿ-ական գյուղապետերին (տեսանյութ)
Լոռիում «Իմ քայլը» դաշինքի քարոզարշավի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանն արտասանեց, իր իսկ համոզմամբ, հանրապետականա-քոչարյանա-սերժ-սարգսյանական կլանի մասին Սիլվա Կապուտիկյանի «Ապստամբություն» բանաստեղծությունը: Այնուհետև հավելեց. «Պատիվ ունեմ ներկայանալու որպես «Իմ քայլը» դաշինքի վարչապետի թեկանծու»: «Այս ընտրությունները ունեն երկու կողմ, երկու իմաստ»,- ասաց Փաշինյանը: Վերջինս, մանրամասնելով իր մեջբերումը, նշեց, որ առաջինը վարչապետի ընտրություն է, երկրորդը՝ պատգամավորի ընտրություն: Նաև խոսեց քվեարակության կարգի և տարբերակների մասին: «Իմ կոչն է, որ ունենաք քվեաթերթիկի մեկ տարբերակ. համար 4 քվեաթերթիկը»,- եզրափակեց նա: «Եթե մտահգոված ես, ձա՛յն տուր հանրապետականին» կարգախոսին հակադարձելով՝ Իմ քայլը դաշինքի վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանն ասաց. «Ես էլ ասում եմ, եթե ազատ, արժանապատիվ քաղաքացի ես, ձայն չտաս հանրապետականին: Ես ասում եմ, ձայն չտաք էն ուժերին, որոնք թեկուզ մի անգամ փորձել են ընտրակաշառքով ընտրություն հաղթել: Ոչ մի ձայն` որևէ ուժի, ով երբևէ ընտրակաշառք է կիրառել: Ոչ մի ձայն` որևէ ուժի, ով սպառնալիք է կիրառել սեփական ժողովրդի նկատմամբ»: Փաշինյանն ասաց, որ վստահության քվե է ակնկալում Հայաստանում տնտեսական հեղափոխություն անելու համար: Խոստացավ առաջիկա 5 տարիների ընթացքում արմատախիլ անել ծայրահեղ աղքատությունը, նվազեցնել գործազրկությունը: «Բայց մենք աղքատության հաղթահարումը չենք պատկերացնում, որ գանք մարդկանց բրինձ բաժանենք կամ մուրաբա բաժանենք, կամ փող բաժանենք»: Ըստ Փաշինյանի՝ աղքատության նվազեցումը հնարավոր է աշխատանքի միջոցով, ներդրումների միջոցով, նոր աշխատատեղերի միջոցով, գործարանների միջոցով: Անդրադառնալով Հանարապետական գյուղապետներին՝ Փաշինյանը հարցադրում արեց, թե այդ որտե՞ղ կա դեռ հանրապետական գյուղապետ , որի մտքով անցնում է իր գյուղացիներին ընտրության կամ որևէ այլ առիթով վախեցնել: «Ուրեմն գյուղապետներ իմացե՛ք, անձամբ ես գալու եմ ձեր հետևից ու վզներիցդ բռնած դուրս եմ շպրտելու ձեր կաբինետներից: Վզներիցդ բռնած: Ո՞նց, ես երկրում մարդ կա, որ համարձակվում է քաղաքացուն վախեցնե՞լ: Տո՛... այո,՛ բոլորիդ կպառկացնենք ասֆալտներին, բոլորիդ կպառկացնենք ասֆալտներին»,- հայտարարեց Փաշինյանը:

Я возьму за шкирку и выкину вас из ваших кабинетов: Никол Пашинян – сельским старостам из РПА (видео)
В процессе агитационной кампании альянса «Мой шаг» в Лори Никол Пашинян произнес стихотворение Сильвы Капутикян «Восстание», которое, по его словам, о клане республиканцев Кочаряна и Сержа Саргсяна. Затем добавил: «Имею честь представлять кандидатуру премьер-министра от альянса «Мой шаг». «У этих выборов две стороны, два смысла», - сказал Пашинян. Последний, детализируя свою цитату, отметил, что первый – это выборы премьер-министра, второй – выборы депутатов. Также говорил о порядке и вариантах голосования. «Мой призыв, чтобы у вас был один вариант бюллетеня – бюллетень номер 4», - заключил он. Обратившись к лозунгу «Если обеспокоен, проголосуй за республиканскую», кандидат в премьер-министры от альянса Мой шаг Никол Пашинян сказал; «Я тоже говорю, если ты свободный, достойный гражданин, не голосуй за республиканскую. Я говорю, не голосуйте за те силы, которые хоть раз пытались победить на выборов путем предвыборных взяток. Ни один голос ни одной силе, которая когда-либо применяла взятки избирателям. Ни один голос какой-либо силе, которая применяла угрозу по отношднию к своему народу». Пашинян сказал, что ждет голос доверия для того, чтобы сделать в Армении экономическую революцию. Пообещал искоренить за предстоящие 5 лет крайнюю бедность, снизить безработицу. «Но мы преодоление бедности представляем не так, чтобы прийти и раздать людям рис или варенье или раздать деньги». По словам Пашиняна уменьшение бедности возможно посредством труда, посредством инвестиций, посредством новых рабочих мест, посредством заводов. Обратившись к Республиканским сельским старостам, Пашинян спросил, где еще есть республиканский сельский староста, который думает напугать своих сельчан выборами или по какому-либо иному поводу. «Значит сельские старосты, знайте, я лично приду за вами и взяв за шкирку, выкину из ваших кабинетов. Взяв за шкирку. Как это, в этой стране есть человек, который осмеливается пугать граждан? Всех вас уложу на асфальт, всех уложим на асфальт», - заявил Пашинян.