Քննարկվել են Հայաստանի և Չինաստանի Հուբեյ նահանգի միջև համագործակցության հնարավորությունները
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի առաջին տեղակալի պաշտոնակատար Արմեն Փամբուխչյանը Չինաստան կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում հանդիպել է Հուբեյի առաջին փոխնահանգապետ Հուան Չուպինին:
Արմեն Փամբուխչյանը ներկայացրել է պետություն-մասնավոր հատված ձևաչափով իրականացվող ենթակառուցվածքային այն ծրագրերը, որտեղ ներդրումներ անելու հնարավորություն կա:
Անդրադարձ է եղել հատկապես Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրին, ներկայացվել է ծրագրի ռազմավարական նշանակությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստանի և Հուբեյ նահանգի միջև համագործակցության հնարավորությունները այն ոլորտներում, որտեղ զարգացման ներուժ կա: Երկկողմ հույս են հայտնել, որ գործակցությունը բարեհաջող ընթացք կստանա:

Обсуждались возможности сотрудничества между Арменией и китайской провинцией Хубей
Исполняющий обязанности первого заместителя министра транспорта, связи и информационных технологий РА Армен Памбухчян во время визита в Китай, встретился с первым вице-губернатором Хубея Хуаном Чупини.
Армен Памбухчян представил инфраструктурные программы, осуществляющие в формате государство – частный сектор, где нет возможности произвести инвестиции.
Была затронута инвестиционная программа дорожного коридора Север-юг, представлено стратегическое значение программы.
На встрече стороны обсудили возможности сотрудничества между Арменией и провинцией Хубей, где есть потенциал развития. Стороны выразили надежду, что сотрудничество получит удачный ход.