Հունաստանում ՀՀ դեսպանությունում գործում է թեժ գիծ հրդեհների հետևանքով տուժած Հայաստանի քաղաքացիների համար (տեսանյութ)
Հունաստանի Ատտիկա և մյուս շրջաններում մոլեգնող հրդեհների հետևանքով տուժած ՀՀ քաղաքացիների համար Հունաստանում Հայաստանի դեսպանությունում գործում է թեժ գիծ:
Այս մասին տեղեկացնում է Հունաստանում Հայաստանի դեսպանատունը:
«Զոհերի կամ վիրավորների վերաբերյալ տեղեկություն ունենալու դեպքում խնդրում ենք զանգահարել (+30) 2106831130 կամ (+30) 6989479827 հեռախոսահամարներով»,-ասված է գրառման մեջ:
Աթենքի արվարձաններում բռնկված հրդեհների հետևանքով զոհվածների թիվը հասել է 50-ի: Տուժել է առնվազն 156 մարդ:
Հուլիսի 23-ին Աթենքի շուրջը միանգամից հրդեհի մի քանի օջախ է բռնկել: Հունաստանի իշխանություններն արդեն օգնություն են խնդրել այլ երկրներից՝ տարերքի դեմն առնելու համար:

В посольстве РА в Греции действует горячая линия для граждан Армении, пострадавших от пожаров (видео)
Для граждан РА, пострадавших вследствие пожаров, бушующих в Аттике и других районах Греции в Посольстве Армении в Греции действует горячая линия.
Об этом сообщает посольство Армении в Греции.
«В случае наличия информации о жертвах или раненых просим позвонить по номерам (+30) 2106831130 или (+30) 6989479827», - сказано в записи.
Число погибших вследствие пожаров, вспыхнувших в пригородах Афин, достигло 50-и. Пострадали не менее 156 человек.
23-го июля вокруг Афин сразу вспыхнули несколько очагов пожара. Власти Греции уже попросили помощи у других стран, чтобы справиться с пожаром.