Հենրիխ Մխիթարյանը չի մասնակցի առաջիկա խաղին (տեսանյութ)
Ֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականի եւ Լոնդոնի «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը բաց կթողնի Անգլիայի առաջնության «Սաութհեմփթոնի» հետ առաջիկա հանդիպումը: Այդ մասին ասել է լոնդոնցիների գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերը:
«Մխիթարյանը ծնկի հետ խնդիր ունի: Դեռ չգիտենք վնասվածքի լրջությունը, սակայն նա բաց կթողնի կիրակի օրվա հանդիպումը», - այս գիշեր կայացած Եվրոպայի լիգայի քառորդ եզրափակիչ փուլի «Արսենալ» - ԲԿՄԱ խաղից հետո նշել է ֆրանսիացի մասնագետը:
Հիշեցնենք, որ հանդիպման 58-րդ րոպեին մոսկվացիների պաշտպան Ալեքսանդր Շեննիկովը կոպիտ հնարքով կանգնեցրել է Հենրիխ Մխիթարյանի առաջխաղացումը, որի համար ստացել է դեղին քարտ: Երեք րոպե հետո մեր ֆուտբոլիստը ստիպված խնդրել է փոխարինում կատարել:

Генрих Мхитарян не примет участие в предстоящем матче (видео)
Полузащитник футбольной сборной Армении и лондонского «Арсенала» Генрих Мхитарян пропустит предстоящую встречу чемпионата Англии с «Саутхемптоном». Об этом сказал главный тренер лондонцев Арсен Венгер.
«У Мхитаряна проблема с коленом. Пока не знаем серьезности травмы, однако он пропустит воскресную встречу», - после матча «Арсенал» - ЦСКА финального этапа четверть финала Лиги Европы отметил французский специалист.
Напомним, что на 58-й минуте матча московский защитник Александр Шенников грубым приемом остановил продвижение Генриха Мхитаряна, за что получил желтую карту. Через три минуты наш футболист вынужденно попросил сделать замену.