Սումգայիթյան ջարդերի զոհերի հիշատակին նվիրված հոգեհանգստյան կարգ Բրյուսելում
Աջակցիր «Ա1+»-ինՓետրվարի 25-ին Բրյուսելի Ս. Մարիամ Մագդաղենացի հայկական եկեղեցում տեղի ունեցավ 1988թ. փետրվարի 27-29 սումգայիթյան ջարդերի զոհերի հիշատակին նվիրված հոգեհանգստյան կարգ։ Պատարագին ներկա էին Բելգիայում աշխատանքային այցով գտնվող Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Արմինե Ալեքսանյանը, Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի դեպարտամենտի ղեկավար Արտակ Բեգլարյանը, Բելգիայի Թագավորությունում ՀՀ դեսպանության և ՆԱՏՈ-ում Հայաստանի Մշտական ներկայացուցչության դիվանագետներ, հայ համայնքի ներկայացուցիչներ։
Պատարագից հետո հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված խաչքար-հուշարձանի մոտ Բելգիայի հայկական կազմակերպությունների կողմից կազմակերպվեց սումգայիթյան ջարդերի զոհերի հիշատակին նվիրված հանրահավաք և ծաղկեպասկների զետեղման արարողություն։

В Брюсселе состоялась поминальная служба в память жертв  сумгаитских погромов
25 февраля в армянской церкви Святой Марии Магдалины в Брюсселе состоялась поминальная служба в память жертв сумгаитских погромов 27-29 февраля 1988 года.  На литургии присутствовали находящаяся с рабочим визитом в Бельгии заместитель министра иностранных дел Республики Арцах Армине Алексанян, глава департамента офиса защитника прав человека Республики Арцах Артак Бегларян, дипломаты посольства Республики Армения в Королевстве Бельгия и Постоянного представительства Республики Армении в НАТО, представители армянской общины Бельгии.
Затем армянская община Бельгии у памятника-хачкара в память жертв Геноцида армян 1915 года организовала митинг, посвященный памяти жертв сумгаитских погромов и церемонию возложения венков.