ՀԱՕԿ-ը ուղղեց իր բացթողումը
Ինչպես տեղեկացրել էինք, Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի մասնավոր ներդրումների հաշվին Երեւանի օլիմպիական հերթափոխի պետական մարզական քոլեջի Ծաղկաձորի մասնաճյուղի բազայի վրա կառուցվելու է նոր եւ ժամանակակից մարզահամալիր:
ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքն այդ առիթով ներկայացրել էր վերջինիս նախագիծը, որից պարզ երեւում է, որ նախատեսված չէ կառուցել ֆուտբոլի խաղադաշտ, չնայած այդ մասին նշված էր տեղեկատվության մեջ: «Ա1+»-ը հունվարի 31-ի «ՀԱՕԿ-ում մինի ֆուտբոլը շփոթել են մեծ ֆուտբոլի հետ» նյութի մեջ անդրադարձել էր այդ բացթողմանը։
Ի դեպ, Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն շատ արագ արձագանքեց դրան եւ փոխեց Ծաղկաձորի օլիմպիական մարզաբազայի նախագիծը, որտեղ երեւում է, որ մինի ֆուտբոլի խաղահրապարակի փոխարեն կկառուցվի ֆուտբոլի խաղադաշտ։

НОКА исправил свое упущение
Как сообщалось, за счет частных инвестиций председателя Национального олимпийского комитета Армении Гагика Царукяна на базе Цахкадзорского филиала Ереванского государственного спортивного колледжа олимпийской смены будет построен новый и современный спортивный комплекс.
Официальный сайт НОКА в этой связи представил проект последнего, из которого ясно видно, что не предусмотрено построить футбольное поле, несмотря на то, что об этом указывалось в сообщении. “А1+” в материале «В НОКА мини-футбол перепутали с большим футболом» от 31 января коснулся этого упущения (под текстом разместил фотографию 1).
Кстати, Национальный олимпийский комитет Армении очень быстро прореагировал на это и изменил проект Цахкадзорской олимпийской спортивной базы, где видно, что вместе спортивной площадки для мини-футбола будет построено футбольное поле (разместил фотографию 2).