«Քեզ քացուս տակ կգցեմ». Վանաձորի քաղաքապետը սպառնացել է քաղաքացուն (տեսանյութ)
անաձորի բնակիչ Մարտին Օհանյանը 2016թ. սեպտեմբերի 6-ից հացադուլ է սկսել. պահանջը մեկն է՝ լուծել բնակարանի խնդիրը: Ցուցարարը նշում է, որ դեռևս 2003 թ.-ին Վանաձորի քաղաքապետ Սամվել Դարբինյանը վաճառել է այն տարածքը, որտեղ բնակվում է ընտանիքի հետ: Մ. Օհանյանը տարբեր ատյաններ է դիմել, հասել մինչև Ազգային ժողով, դիմել դատախազություն, սակայն՝ ապարդյուն: Առողջական լուրջ խնդիրներ ունենալով հանդերձ՝ Մ. Օհանյանը դիմել է այս քայլին՝ հույս ունենալով՝ վերջապես լսելի դարձնել իր ձայնը և լուծում տալ իր խնդրին: Ցուցարարի պնդմամբ՝ վերջին անգամ, երբ փորձել է դիմել քաղաքապետին՝ վերջինս սպառնացել է նրան՝ ասելով «Քեզ քացուս տակ կգցեմ»: Մանրամասները՝ տեսանյութում
Ամբողջական հոդվածը կարող եք կարդալ այստեղ՝ http://hcav.am/events/07-09-2016-0897/ © 1998-2016 Հելսինկյան Քաղաքացիական Ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակ

«Растопчу тебя»: Мэр Ванадзора угрожал гражданину (видео)
Житель Ванадзора Мартин Оганян с 6 сентября 2016г. начал голодовку; требование одно – решить квартирный вопрос. Демонстрант отмечает, что еще в 2003г. мэр Ванадзора Самвел Дарбинян продал территорию, где он проживает с семьей. М. Оганян обратился в различные инстанции, добрался до Национального Собрания, обратился в прокуратуру, однако – безрезультатно. Имея серьезные проблемы со здоровьем, М. Оганян пошел на этот шаг, надеясь, что его голос, наконец, будет услышан, а проблема – решена. По утверждению демонстранта, в последний раз, когда он пытался обратиться к мэру, последний угрожал ему, говоря: «Растопчу тебя». Подробности – в видеоматериале
Полностью статью можно прочесть здесь: http://hcav.am/events/07-09-2016-0897/ © 1998-2016 Ванадзорский офис Хельсинской Гражданской Ассамблеи