Լարսը բաց է որոշ սահմանափակումներով
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 28-ի ժամը 10.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհներն անցանելի են: Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն այսօր՝ ժամը 06.00-ից մինչև 20.00-ն Լարսի ավտոճանապարհը կբացվի, իսկ գիշերային ժամերին, անվտանգության նկատառումներից ելնելով, կրկին կփակվի: Ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար հետևյալ կանոնների պահպանման դեպքում.
• միաժամանակ երկու կողմերից հանդիպակաց երթևեկությունը արգելվում է
• երթևեկությունը պետք է իրականացվի առանց կանգառների
• ինտենսիվ տեղումների դեպքում արգելել տրանսպորտային միջոցների երթևեկությունը
Երթևեկությունը նշված կարգով իրականացվում է պարեկային ոստիկանության անմիջական վերահսկման և կորդինացման ներքո: ԱԻՆ

Ларс открыт с некоторыми ограничениями
Министерство чрезвычайных ситуаций РА сообщает, что 28 июля, по положению на 10.00 на территории РА автодороги проходимы. Согласно информации, полученной из департамента ЧС МВД Грузии, сегодня, с 06.00 до 20.00 автодорога Ларса будет открыта, а в ночные часы, исходя из соображений безопасности, вновь закроется. Автодорога закрыта для всех видов автомобилей в случае соблюдения следющих правил:
• Одновременное встречное движение с двух сторон запрещено
• Движение должно осуществляться без остановок
• В случае интенсивных осадков запретить движение транспортных средств
Движение в указанном порядке осуществляется под непосредственным контролем и координацией патрульной службы. МЧС