ՀԱԿ-ը մասնակցելու է Մարտի 1-ի զոհերի հիշատակին նվիրված քայլերթին
«Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցությունը մասնակցելու է 2008 թվականի մարտի 1-ի զոհերի հիշատակին նվիրված քայլերթին։ Այս մասին «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց կուսակցության փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանը։
Ըստ նրա՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին դեռևս անցյալ տարի, ՀԱԿ-ն է առաջարկել, որպեսզի այսուհետ երթերի կազմակերպումը կատարվի պետականորեն, և վարչապետն ընդունել է այդ առաջարկը։
Հիշեցնենք, որ այսօր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում քաղաքացիներին հրավիրել է մարտի 1-ին, ժամը 18.00-ին մասնակցել երթի ՝ նվիրված 2008 թվականի մարտի 1-ի զոհերի հիշատակին։

АНК примет участие в шествии, посвященном памяти жертв 1-го марта
Партия «Армянский национальный конгресс» примет участие в шествии, посвященном памяти жертв 1-го марта 2008 года. Об этом в беседе с «А1+» сказал вице-председатель партии Левон Зурабян.
По его словам еще в прошлом году АНК предложил премьер-министру Николу Пашиняну, чтобы отныне организация шествия проводилась на государственном уровне, и премьер-министр принял это предложение.
Напомним, что сегодня премьер-министр Никол Пашинян на своей странице в фейсбук пригласил граждан 1-го марта, 18.00 принять участие в шествии, посвященном памяти жертв 1-го марта 2008 года.