Ջերմությամբ եմ հիշում մեր զրույցները․ Արմեն Սարգսյանը ցավակցել է
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակցական ուղերձ է հղել անվանի դերասան, ռեժիսոր, Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական արտիստ Երվանդ Մանարյանի մահվան կապակցությամբ:
«Խոր ցավ ապրեցի՝ իմանալով տաղանդավոր արվեստագետ, դերասան և ռեժիսոր, Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական արտիստ Երվանդ Մանարյանի մահվան մասին։
Հայրենադարձվելով Հայաստան՝ Մանարյանը շարունակեց Թեհրանում հայտնի դերասան ծնողների ավանդույթը, դարձավ տաղանդավոր արվեստագետ­ների մի մեծ ընտանիքի նահապետը։
Երվանդ Մանարյանի գործունեությունը հագեցած մի թատերաշրջան էր, որը, ցավոք, ընդհատվեց։ Կյանքի իններորդ տասնամյակում էլ նա շարունակում էր ծրագրեր կազմել ու հավատարիմ մնալ ստեղծագործ մտածողությանը։
Երվանդ Մանարյանն իրապես ժողովրդական արտիստ էր, նա սիրելի և ընկալելի էր թե մեծերի, թե մանուկների կողմից: Նրա ստեղծած տպավորիչ կերպարները և թևավոր դարձած խոսքերը միշտ կմնան ժողովրդի հիշողության մեջ։
Ես ջերմությամբ եմ հիշում մեր զրույցները, որոնք իմաստության ու մարդկայնության չկրկնվող դասեր էին։
Խորապես ցավակցում եմ անվանի արտիստի ընտանիքին, հարազատ­ներին, նրա արվեստի երկրպագուներին և կիսում նրանց վիշտը»։

Я с теплотой вспоминаю наши беседы: Армен Саркисян соболезнует
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной известного актера, режиссера, народного артиста Республики Армения Ерванда Манаряна.
“Пережил глубокую боль, узнав о кончине талантливого искусствоведа, актера и режиссера, народного артиста Республики Армения Ерванда Манаряна.
Репатриировавшись в Армению, Манарян продолжил традицию своих родителей известных в Тегеране актеров, стал патриархом большой семьи талантливых деятелей искусства.
Деятельность Ерванда Манаряна была насыщенной театральной эпохой, которая, к сожалению, оборвалась. И в девятом десятилетии своей жизни он продолжал составлять программы и оставаться верным творческому мышлению.
Ерванд Манарян действительно был народным артистом, он был любим и воспринимаем как взрослыми, так и детьми. Созданные им впечатляющие образы и ставшие крылатыми слова всегда останутся в памяти народа.
Я с теплотой вспоминаю наши беседы, которые были неповторимыми уроками мудрости и человечности.
Глубоко соболезную семье, родным известного артиста, поклонникам его искусства и разделяю их скорбь”.