Ռուստամ Բադասյանն ու Դեբորա Գրիզերը քննարկել են հակակոռուպցիոն պայքարում համագործակցությունը զարգացնելու ուղղությունները
Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն այսօր ընդունել է ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան առաքելության տնօրեն Դեբորա Գրիզերի գլխավորած պատվիրակությանը:
Նախարարը շնորհակալություն է հայտնել արդյունավետ համագործակցության համար և կարևորել ռազմավարական բարեփոխումների իրականացման գործընթացում էական ներդրում ունեցող, ԱՄՆ ՄԶԳ-ի աջակցությամբ գործող ԱՆ «Օրենսդրության զարգացման և իրավական հետազոտությունների կենտրոն» հիմնադրամի գործունեությունը:
Դեբորա Գրիզերը ևս բարձր է գնահատել Հիմնադրամի աշխատանքը, Արդարադատության նախարարության հետ կոռուպցիայի դեմ պայքարի ոլորտում առկա համագործակցությունը և վերահաստատել Հայաստանի կառավարությանը հատկապես հակակոռուպցիոն պայքարում օժանդակելու պատրաստակամությունը:
Զրույցի ընթացքում նախարար Բադասյանը ներկայացրել է Նախարարության առաջնահերթությունները՝ Հակակոռուպցիոն կոմիտեի և Հակակոռուպցիոն դատարանի ստեղծում, ոստիկանության ոլորտի բարեփոխումներ և ԱՄՆ ՄԶԳ գործընկերների հետ քննարկել նշված ուղղություններով համագործակցության հնարավորությունները:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի աշխատանքներին աջակցելուն և հակակոռուպցիոն պայքարի արդյունքում դատաիրավական համակարգի նկատմամբ հանրության վստահությունը բարձրացնելուն ուղվված մի շարք հարցերի:

Рустам Бадасян и Дебора Гризер обсудили направления развития сотрудничества в борьбе с коррупцией
Министр юстиции Рустам Бадасян сегодня принял делегацию, возглавляемую директором Армянской миссии USAID Деборой Гризер.
Министр поблагодарил за эффективное сотрудничество и отметил важность деятельности Фонда “Центр развития законодательства и правовых исследований” МЮ РА, который внес существенный вклад в процесс осуществления стратегических реформ.
Дебора Гризер также высоко оценила работу фонда, сотрудничество с Министерством юстиции в сфере борьбы с коррупцией и подтвердила готовность помогать правительству Армении в борьбе с коррупцией.
В ходе беседы министр Бадасян представил приоритеты министерства: создание Антикоррупционного комитета и Антикоррупционного суда, реформы в сфере полиции и обсудил с партнерами возможности сотрудничества по указанным направлениям.
В ходе встречи был затронут также ряд вопросов, направленных на содействие работам Комиссии по предотвращению коррупции и повышение доверия общества к судебно-правовой системе в результате антикоррупционной борьбы.