83322035_2611745328923657_3681252959443746816_n
Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության հրատապ հրավիրված, 4 ժամից ավել տևած նիստը քիչ առաջ ավարտվեց։ Նիստում որոշվել է՝ ավագանու անդամ Հենրիկ Հարթենյանը վայր կդնի մանդատը։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց խմբակցության ղեկավար Սուրեն Էյրամջյանը։
Խմբակցության անդամներն են Հարթենյանին հորդորել վայր դնել ավագանու անդամի մանդատը։
«Վերահաստատեցինք, որ դա մեր արժեհամակարգին հարիր չէ, մեր որդեգրած սկզբուքներին դեմ է և հավատարիմ մնալով այդ սկզբունքներին՝ խնդրեցինք, որ հրաժարվի մանդատից»,- ասաց Սուրեն Էյրամջյանը։
Նշենք, որ Հենրիկ Հարթենյանը երեկ իր ֆեյսբուքյան էջի սթորի բաժնում հրապարակել է Սառա Թովմասյանի լուսանկարը և կից գրել՝ «Հ. Թովմասյանի աղջկա ֆբնա, ձեզ տեսնեմ ժողովորդ ջան»:
Իշխող ուժի անդամի հրապարակումը ֆեյսբուք սոցիալական ցանցում բուռն քննադատությունների տեղի էր տվել։ Հայտարարությամմ էր հանդես եկել նաև իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, որի անդամն է Հենրիկ Հարթենյանը։
Հաղորդագրության մեջ գրված էր. «Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության վերահսկող հանձնաժողովն անընդունելի է համարում «Իմ Քայլը» ավագանու խմբակցության անդամ, Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության անդամ Հենրիկ Հարթենյանի ֆեյսբուքյան հայտարարությունը, որը միանշանակ հակասում է կուսակցության կողմից որդեգրած արժեքներին և սկզբունքներին: Ատելության խոսքն ու անհանդուրժողականությունը խիստ դատապարտելի են»։

83322035_2611745328923657_3681252959443746816_n
Фракция  «Мой шаг» Совета старейшин Еревана призвала члена фракции, члена партии «Гражданский договор» Генрика Артеняна подать в отставку и сложить мандат члена Совета старейшин.
Об этом журналистам заявил лидер фракции Сурен Эйрамджян после экстренного заседания фракции 27 января.
«В ходе сегодняшней дискуссии члены фракции подтвердили, что это не соответствует нашей системе ценностей, это противоречит нашим принципам. Придерживаясь этих принципов, мы настоятельно призвали г-на Артеняна отказаться от своего мандата. Он согласился», - сказал Эйрамджян.
26 января Генрик Артенян разместил фотографию пользователя по имени Сара Товмасян на своей странице в Facebook в разделе  story и попытался привлечь внимание общественности, написав, что эта страница   дочери председателя  КС РА  Грайра Товмасяна.
Фракция Совета старейшин Еревана «Мой шаг» опубликовала заявление по этому делу. «Уважаемые граждане, мы решительно осуждаем любое проявление ненависти. Мы приносим свои извинения за то, что произошло. Фракция «Мой шаг» проведет экстренное заседание, после чего мы сделаем заявление».