Կրակել են դատավորի աշխատասենյակի պատուհանին
Նախօրեին կրակել են  Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների դատարանի դատավոր Տաթևիկ Գրիգորյանի աշխատասենյակի պատուհանին։
«Ունենք հաղորդում, որ Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների դատարանի երկրոդ հարկի աշխատասենյակիներից մեկի պատուհանի երկշերտ ապակու արտաքին շերտը կոտրված է և ապակիների արանքում առկա է կրակված գնդակ»,- անդրադառնալով այս տեղեկությանը՝  «Ա1+»ին հայտնեց ոստիկանության լրատվության վարչության պետի տեղակալ Էդգար Ջանոյանը։
Ջանոյանը հայտնեց, որ մեկնած օպերատիվ խումբը նշված վայրում հայտնաբերել է կրակված գնդակ, նշանակվել է  դատաձգաբանական փորձաքննություն, Ոստիկանության կենտրոնական բաժնի հետաքննչական բաժանմունքում նյութեր են  նախապատրաստվում, և հանգամանքները պարզվում են։

Стреляли в окно кабинета судьи
Накануне стреляли в окно судьи суда общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш города Еревана Татевик Григорян.
«У нас есть сообщение, что внешний слой двухслойного стекла окна одного из кабинетов на втором этаже суда административных районов Кентрон и Норк-Мараш разбито и между стеклами имеется выстреленная пуля», - обратившись к этому сведению сообщил «А1+» заместитель начальника информационного управления полиции Эдгар Джаноян.
Джаноян сообщил, что выехавшая оперативная группа обнаружила в указанном месте выстреленную пулю, назначена судебно-баллистическая экспертиза; в следственном отделении центрального отделения Полиции подготавливаются материалы и выясняются обстоятельства.