82695322_3406634752741561_8128873052525035520_n
Երեկվանից ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանն իրազեկվել է, որ ԱԺ կանոնակարգի համաձայն՝ նա կարող է սանկցիաներ կիրառել պատգամավորների նկատմամբ։
Երեկ նա միակողմանիորեն սանկցիա կիրառեց (նիստերի դահլիճից հեռացրեց) «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավորների նկատմամբ։
Այսօր առավոտյան ԱԺ նախագահը նիստի ընթացքում կրկին միակողմանի սանկցիա կիրառեց (նախազգուշացում հայտարարեց) իմ նկատմամբ։
Այսպիսով, պարոն Միրզոյանն ընդդիմադիր խմբակցությունների նկատմամբ կիրառում է հանրապետականների ընդունած կանոնակարգի պատժամիջոցները՝ միտումնավոր աչքաթող անելով սեփական խմբակցության ներկայացուցիչների վիրավորական արտահայտություններ կատարելու, նիստի բնականոն ընթացքը խոչընդոտելու փաստերը և այլ խախտումները։
Ընդ որում, լավ կհիշեք, որ «Ելք» խմբակցության պատգամավորներով մեր բողոքն էինք արտահայտում հանրապետականների հակասահմանադրական գործողության վերաբերյալ՝ հարվածելով սեղաններին։ Եվ անգամ այդ ժամանակ որևէ սանկցիա չկիրառեց մեր նկատմամբ»։

82695322_3406634752741561_8128873052525035520_n
Мирзоян применяет к оппозиционным партиям санкции принятого республиканцами регламента: Эдмон Марукян
Руководитель фракции НС «Светлая Армения» Эдмон Марукян пишет на своей странице в фейсбук:
«Власть портит людей, абсолютная власть портит абсолютно...
Со вчерашнего дня председатель НС РА Арарат Мирзоян был проинформирован, что согласно регламенту НС, он может применить санкции по отношению к депутатам.
Вчера он в одностороннем порядке применил санкцию (удалил из зала заседаний) депутатов от фракции «Процветающая Армения».
Сегодня утром председатель НС во время заседания вновь в одностороннем порядке применил санкцию (обьявил предупреждение) по отношению ко мне.
Такимк образом, господин Мирзоян применяет к оппозиционным фракциям санкции принятого республиканцами регламента, преднамеренно игнорируя факты применения оскорбительных выражений, препятствования нормальному ходу заседания и прочие нарушения представителей своей фракции,
Причем,  вы хорошо помните, что мы, депутаты от фракции «Исход», выражали свой протест против антиконституционной деятельности республиканцев, ударяя по столам. И даже тогда по отношению к нам не применили никакой санкции».