Ոստիկանությունը խուզարկում է Ռուբեն Հայրապետյանի առանձնատունը
ՀՀ ոստիկանության հատուկ ջոկատայինները 6-րդ վարչության աշխատակիցների հետ խուզարկություն են իրականացնում Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախկին նախագահ, նախկին պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանի առանձնատանը և նրա անվան հետ կապվող որոշ շինություններում: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչությունից:
«Հարուցված քրեական գործի շրջանակում խուզարկություն է իրականացվում Ռուբեն Հայրապետյանի առանձնատանը և նրա անվան հետ կապվող մի քանի շինություններում»,- ասացին ոստիկանությունից:
Դեկտեմբերի 11-ին Կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության կոռուպցիայի և տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների հակազդման վարչությունում տեղեկություններ են ստացվելոր Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախկին նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանին պատկանող ընկերություններում հնարավոր են չարաշահումների դեպքեր:

Полиция обыскивает особняк Рубена Айрапетяна
Спецназ Полиции РА вместе и сотрудники 6-го управления проводят обыск в особняке бывшего президента Федерации футбола Армении, бывшего депутата Рубена Айрапетяна и в некоторых строениях, связанных с его именем. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью Полиции Армении.
“В рамках возбужденного уголовного дела проводится обыск в особняке Рубена Айрапетяна и в нескольких строениях, связанных с его именем”, - сказали в полиции.
11 декабря в управление по противодействию коррупции и преступлениям против экономической деятельности Главного управления по борьбе с организованной преступностью поступило сообщение о том, что в компаниях, принадлежащих бывшему президенту Федерации футбола Армении Рубену Айрапетяну, возможны случаи злоупотреблений.