Տղամարդը սպառնացել է հրապարակել ինտիմ լուսանկարներ եւ գումար շորթել (տեսանյութ)
Դեկտեմբերի 4-ին մի կին ոստիկանության Չարենցավանի բաժնում հաղորդում էր տվել, որ սոցցանցերից մեկով ծանոթացել է Հրազդանի բնակիչ մի տղամարդու հետ, որի հետ հետագայում ինտիմ կապի մեջ են գտնվել։
Այնուհետև տղամարդը կնոջ մասին արատավորող տեղեկություններ չհրապարակելու, ինչպես և կնոջ երեխաների նկատմամաբ բռնություն գործադրելու սպառնալիքով, նրանից պահանջել ու ստացել է ընդհանուր 3․000․000 դրամի ոսկյա զարդեր և 9 միլիոն 660 հազար դրամից ավելի գումար։
Նույն սպառնալիքով օրերս պահանջել է նաև 1․700․000 դրամ։
Ոստիկանության ԿՀԴՊ գլխավոր վարչության կոռուպցիայի և տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների հակազդման վարչության, Կոտայքի մարզային վարչության, Չարենցավանի բաժնի ծառայողների համատեղ իրականացրած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառման արդյունքում՝ Հրազդանի բնակիչը պահանջած 1․700․000 դրամը ստանալու պահին բռնվել ու բերման է ենթարկվել գլխավոր վարչություն։

Мужчина угрожал опубликовать интимные фотографии и вымогал деньги (видео)
4-го декабря женщина сообщила в Чаренцаванское отделении полиции, что по одной из соцсетей познакомилась с жителем Раздана, с которым в дальнейшем вступила в интимную связь.
Затем мужчина под угрозой опубликовать компрометирующие сведения о женщины, а также применения насилия в отношении детей женщины, потребовал и получил от нее золотые украшения на общую сумму 3.000.000 драм и сумму свыше 9 миллионов 660 тысяч драм.
Под той же угрозой на днях потребовал 1.700.000 драм.
В результате оперативно-розыскного мероприятия, осуществленного сотрудниками управления противодействия коррупции и преступлениям, направленным против экономической деятельности, Котайкского областного управления, совместно с сотрудниками Чаренцаванского отделения житель Раздана в момент получения востребованных 1.700.000 драм был пойман и приведен в главное управление.
Мужчина был представлен в орган, проводящий предварительное расследование происшествия, и арестован.