Վերաքննիչում քննվում է Քոչարյանի պաշտպանների բողոքը․ ուղիղ (տեսանյութ)
Վերաքննիչ քրեական դատարանում, դատավոր Մխիթար Պապոյանի նախագահությամբ, ընթանում է Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանների բողոքը Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի կողմից նրան գրավի դիմաց ազատ չարձակելու վերաբերյալ:
Հիշեցնենք, որ նախորդ դատական նիստը հետաձգվել է, քանի որ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի կողմից ուղարկված և պաշտպանների միջնորդության քննարկման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերի փաթեթը թերի է։
Դատարանը նաև հավելյալ փաստաթղթերի անհրաժեշտություն է տեսել և պահանջել դրանք։ Նոյեմբերի 7-ին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, մերժել է Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանների միջնորդությունը՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց գրավի կիրառումը թույլատրելի ճանաչելու վերաբերյալ։

В Апелляционном суде расследуется жалоба адвокатов Кочаряна: прямой эфир (видео)
В Апелляционном уголовном суде, под председательством судьи Мхитара Попояна, проходит жалоба адвокатов Роберта Кочаряна о неосвобождении его под залог со стороны ереванского суда общей юрисдикции.
Напомним, что предыдущее судебное заседание было отложено, поскольку пакет документов, отправленных судом ереванским судом общей юрисдикции и необходимых для рассмотрения ходатайств адвокатов, был неполным.
Суд также увидел необходимость в дополнительных документах и потребовал их. 7-го ноября Ереванский суд общей юрисдикции, под председательством Анны Данибекян отклонил ходатайство адвокатов Роберта Кочаряна относительно признания залога в качестве меры пресечения по отношении к нему допустимым.