Ինչ է կատարվում հայկական ֆուտբոլում
Կոմիտեի ընդունած որոշումներից պարզվում է, որ առաջին խմբի «Փյունիկ-2» - «Արագած» խաղին հյուրերը նախավարժանքից հետո չեն լքել խաղադաշտը։ «Սևան» - «Վան» հանդիպմանը չեն եղել պահեստային դարպասներ։
Բարձրագույն խմբի «Գանձասար-Կապան» - «Ուրարտու» խաղին մարզադաշտի մուտքերի մոտ չեն իրականացրել երկրպագուների զննումը։ «Նոա» - «Լոռի ՖԱ» հանդիպմանը հրմշտոց է եղել երկու թիմերի պաշտոնյաների միջև։ «Արարատ-Արմենիա» - «Երևան» խաղին գնդակ վերադարձնող երեխաները մարզադաշտ են ժամանել հանդիպումից 7 րոպե առաջ։
Պատանեկան ֆուտբոլում էլ ավելի լուրջ միջադեպեր են գրանցվել։ Մասնավորապես՝  «Լոկոմոտիվ-02» - «Փյունիկ-1-02» հանդիպումից հետո հյուրերի մարզիչը հայհոյել է մրցավարի 2-րդ օգնականին։ Դրանից հետո «Փյունիկ-1-02»-ի ֆուտբոլիստները և նրանց ծնողները հարձակվել են մրցավարների վրա, իսկ թիմի ֆուտբոլիստ Նորայր Ղազարյանը ջրաշշով հարվածել է մրցավարի պարանոցին։
«ԽՄՕՄՄ-Հանքափոր-04» - «Շիրակ-04» հանդիպումը սկսվել է 20 րոպե ուշացումով՝ ոստիկանների և բժշկի բացակայության պատճառով։ «Լոկոմոտիվ-05» - «Գանձասար-Կապան-05» խաղը տեղի չի ունեցել «Լոկոմոտիվ-05» թիմի մարզչի բացակայության պատճառով։  «Լոկոմոտիվ-05» - «Գորիս-05» հանդիպումը չի կայացել հյուրերի թիմի չներկայանալու պատճառով։
ՀՖՖ կարգապահական և էթիկայի կոմիտեն, բնականաբար, պատժել է բոլոր կարգազանց ակումբներին, սակայն այս փաստերը վկայում են այն մասին, որ հայկական ֆուտբոլում դեռ շատ բացթողումներ կան։ Առանց դրանց շտկելու և վերացնելու հնարավոր չէ ունենալ բարձրակարգ, պրոֆեսիոնալ մակարդակի ֆուտբոլ։

Что происходит в армянском футболе
В Футбольной федерации Армении состоялось очередное заседание дисциплинарного и этического комитета.
Из принятых комитетом решений выясняется, то на матче “Пюник-2” – “Арагац” первой группы гости после тренировки не покинули поле. На матче “Севан” – “Ван” не было запасных ворот.
В матче “Гандзасар-Капан” – “Урарту” высшей лиги у входа не осуществили осмотр болельщиков. На встрече “Ноа” – “ФК Лори” была потасовка между чиновниками двух команд. На матче “Арарат-Армения” – “Ереван” дети, возвращающие мяч, прибыли на поле за 7 минут до игры.
В юношеском футболе зафиксированы еще более серьезные инциденты. В частности, после матча “Локомотив-02” – “Пюник-1-02” тренер гостей произнес ругательства в адрес 2-го помощника судьи. После этого футболисты “Пюник-1-02” и их родители напали на судей, а футболист команды Норайр Казарян ударил по шее судьи бутылкой с водой.
Матч “ХМОММ- Анкапор-04” – “Ширак-04” начался с опозданием на 20 минут из-за отсутствия полицейских и врача. Матч “Локомотив-05” – “Гандзасар-Капан-05” не состоялся из-за отсутствия тренера команды “Локомотив-05”. Матч “Локомотив-05” – “Горис-05”  не состоялся из-за неявки команды гостей.
Комитет по дисциплине и этике ФФА, разумеется, наказан все клубы-нарушителей, однако это факты свидетельствуют о том, что в армянском футболе еще много упущений. Без их исправления и устранения невозможно иметь футбол высоклассного, профессионального уровня.