«Սերժ Սարգսյանի իշխանությունը օճառ է դրել Փաշինյանի կառավարության տակ»․ քննարկում (տեսանյութ)
Օրենսդրական նախագծերի փաթեթ, որով առաջարկվում է գրքերի բոլոր տեսակների վաճառքը, ինչպես նաև գրքերի տպագրության համար անհրաժեշտ հումքի ներմուծման դեպքում ԱԱՀ-ն զրոյականացնել։
Հյուրերն են ՄԻՊ աշխատակազմի գործարարության ոլորտում իրավունքների պաշտպանության բաժնի ղեկավար Լևոն Սարգսյանը, «Անտարես» ընկերության տնօրեն, Արմեն Մարտիրոսյանը, «Բուկինիստ» ՍՊԸ տնօրեն Խաչիկ Վարդանյանը:
Արտոնությունը չի տարածվելու ազգային, ռասայական, կրոնական ատելություն բորբոքող, բռնություն կամ պատերազմ քարոզող, ինչպես նաև պոռնկագրական նյութերի վաճառքի նկատմամբ։ Ինչպես է հարցը կարգավորվելու։

«Власти Сержа Саркисяна подложили мыло под правительство Пашиняна»: обсуждение (видео)
Пакет законопроектов, которым предлагается обнулить НДС продажи всех видов книг, а также импорта необходимого для печати книг сырья.
Гости – руководитель отдела защиты прав в сфере бизнеса аппарата Омбудсмена Левон Саркисян, директор компании «Антарес» Армен Мартиросян, директор ООО «Букинист» Хачик Варданян.
Льгота не будет распространяться на продажу материалов, разжигающих национальную, расовую, религиозную ненависть, пропагандирующих насилие или войну,  а также порнографических материалов. Как будет урегулирован вопрос.