ՈւՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ․«Ա1+»-ը սկսում է օպերատորական եւ լրագրողական նոր դասընթացներ (տեսանյութ)
Դիպլոմները  դեռ  բաժանված չեն, բայց ուսանողներն արդեն աշխատանք  ունեն։ Նա, ով  վեց ամիս առաջ չգիտեր անգամ տեսախցիկի միացման կոճակի տեղը կամ որն է ռեպորտաժ գրելու ամենապարզ կանոնը, մրցում է  ոլորտում մի քանի տարվա աշխատանքային փորձառություն ունեցողի հետ։  Վեց ամսվա  տեսական եւ պրակտիկ ուսումնառությունը՝ արհեստավարժ մասնագետների համբերատար աշխատանքի շնորհիվ,  տալիս է  լավագույն արդյունքը։
Այս ամենը իրականություն է, եւ կարող են փաստել այն 400-ից ավելի  շրջանավարտները, որոնք աշխատում են   հանրապետության , նաեւ արտերկրի տարբեր լրատվամիջոցներում։
Նրանց միավորում է  մի  կարեւոր հանգամանք, նրանք «Ա1+դպրոց»-ի շրջանավարտներ են։  Խոսքն այս  դեպքում ոչ թե  հեռուստաընկերության, որտեղ անց է կացվել նրանց պրակտիկան, այլ դպրոցի մասին է։ 1996 թվականից   գործում է «Ա1+»-ի  «Հեռուստատեսության Բարձրագույն դասընթացներ»  ծրագիրը,  որի արդյունավետության վկայությունը հենց շրջանավարտների աշխատանքի որակն է։
«Մելտեքս» ՍՊԸ-ի՝ «Ա1+»-ի  դասընթացների  շրջանավարտներն այսօր ոլորտի լավագույն մասնագետներից են։ Նրանցով է  տարբեր տարիներին համալրվել նաեւ «Ա1+»-ի ստեղծագործական, ինչպես նաեւ տեխնիկական աշխատակազմը:
Եւ այսպես․․․ Նոր հնարավորություն նրանց համար, ովքեր հետաքրքրասեր են, համարձակ  եւ  ամենակարեւորը՝  ունեն ցանկություն  կարճ ժամանակում տիրապետելու լրագրողի եւ օպերատորի աշխատանքի կարեւորագույն նրբություններին։ Հնարավորություն նրանց համար, ովքեր ուզում են ձեռք  բերել նոր մասնագիտություն, նրանց համար, ովքեր ուզում են հմտանալ հենց  հեռուստատեսային  ( ներառյալ օնլայն հեռուստատեսության) ոլորտում։ Լավագույն շրջանավարտներին աշխատանքն «Ա1+»-ում  ԵՐԱՇԽԱՎՈՐՎՈՒՄ է։
«Մելտեքս» ՍՊԸ-ն հայտարարում է հեռուստատեսության «Բարձրագույն դասընթացների» ընդունելություն  հետեւյալ մասնագիտությունների գծով՝

ВНИМАНИЕ: «А1+» начинает новые операторские и журналистские курсы (видео)
Дипломы пока еще не вручены, а у студентов уже есть работа. Тот, кто шесть месяцев назад даже не знал, где находится кнопка включения видеокамеры или каково самое простое правило написания репортажа, соревнуется с тем, у кого многолетний стаж работы в отрасли. Шестимесячное теоретическое и практическое изучение благодаря терпеливой работе профессиональных специалистов дает наилучший результат.
Все это – реальность, и это могут подтвердить свыше 400-и выпускников, работающих в различных республиканских и зарубежных СМИ.
Их объединяет одно важное обстоятельство: они – выпускники «Школы А1+». Речь в данном случае не о телевидении, где проходила их практика, а о школе. С 1996 года действует программа «Высшие курсы телекомпании «А1+»», свидетельством эффективности которой является качество работы самих выпускников.
Выпускники курсов «А1+» ООО «Мелтекс» сегодня являются одними из лучших специалистов отрасли. Ими каждый год пополняется также творческий и технический персонал «А1+».
Итак… Новая возможность для тех, кто любопытен, смел и, самое главное, имеет желание в короткие сроки овладеть важнейшими тонкостями журналистской и операторской работы. Возможность для тех, кто хочет получить новую профессию, для тех, кто хочет получить навыки именно в сфере телевидения (включая онлайн телевидение). Работа лучших выпускников в «А1+» ГАРАНТИРОВАНА.