70972951_2463650570398409_2173451737531154432_n
Չեմ կարծում՝ Արթուր Վանեցյանն ունի այնպիսի տեղեկություն, որից իշխանությունը պետք է վախենար․ Հրաչյա Հակոբյան (տեսանյութ)
«Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հրաչյա Հակոբյանը չի հավատում, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանի մոտ մարդ է ուղարկում, որպեսզի նա լռի։
«Չեմ կարծում, որ Արթուր Վանեցյանն ունի այնպիսի տեղեկություն, որ մեր իշխանությունը պետք է դրանից վախենար։ Եթե ուներ հայտարարություն, թող աներ, ինչո՞ւ չէր անում պաշտոնավարման ընթացքում։ Սպայի ուսադիրները պետք է նրան դրդեին, որ նա պաշտոնավարման ընթացքում աներ բոլոր այն հայտարարությունները, ինչի մասին հիմա խոսում է։ Դա ևս մեկ ապացույց, թե ինչու նա պետք է հեռանար այդ պաշտոնից, որովհետև եթե նա ունի ինչ-որ ասելիք և չի ասում, բա ո՞ւր մնացին սպայի ուսադիրները»,- խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հրաչյա Հակոբյանը։
«Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորը վստահ է, որ Արթուր Վանեցյանի քաղաքական հայտարությունները քաղաքականություն մուտք գործելու հայտ են։ Կհաջողի՞, թե՞ ոչ, ժամանակը ցույց կտա, բայց պետք է նա ժողովրդի վստահությունը վայելի։ Իսկ վստահո՞ւմ է հանրությունը, հարցրեցին լրագրողները։
«Հանրությունը նրան վստահում էր, երբ որ նա այս իշխանության մեջքին էր և ամեն ինչ անում էր, որ իշխանությունը հաջողի։ Ի վերջո Արթուր Վանեցյանը ե՞րբ դարձավ Արթուր Վանեցյան, երբ որ նա նշանակվեց ԱԱԾ պետ, երբ որ իշխանությունը նրան լիազորություն տվեց բացահայտել հանցագործություններ․․․ ։ Այսօր այդ մարդը փորձում է վարկաբեկել, վստահ եմ՝ ժողովուրդը դրան այլ գնահատական կտա»,- պատասխանեց պատգամավորը։
Նշենք, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երեկ Լոս Անջելեսում տեղի ունեցած ասուլիսի ժամանակ, անդրադառնալով Արթուր Վանեցյանի հրաժարականի տեքստին, ասել էր՝ «Սպան այդպիսի բան անի, դա ի՞նչ է, դա նշանակում է ուսադիրները գցել աղբամանը»։
Այսօր Արթուր Վանեցյանը անդրադարձել էր Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարություններին։
«Նիկոլ Փաշինյանը Լոս Անջելեսում տեղի ունեցած ասուլիսի ընթացքում կրկին խոսել է բաների մասին, որոնցից քիչ է հասկանում։ Չնայած իմ հրաժարականից հետո նա դեռ շարունակում է մարդիկ ուղարկել ինձ մոտ, խնդրանքով` որոշ ժամանակ լռեմ, որպեսզի իրավիճակը հանդարտվի, բայց հիմա տեսնում եմ, որ հերթական անգամ խախտում է պայմանավորվածությունները և հանդես գալիս անհասկանալի, ըստ էության՝ ոչ մի բանի մասին պոպուլիստական հայտարարություններով»,- ասել է Արթուր Վանեցյանը։

70972951_2463650570398409_2173451737531154432_n
Не думаю, что Артур Ванецян обладает такой информацией, которой должна бояться власть: Рачья Акопян (видео)
Депутат от фракции «Мой шаг» Рачья Акопян не верит, что премьер-министр Никол Пашинян отправляет к бывшему директору СНБ Артуру Ванецяну человека, чтобы тот молчал.
«Не думаю, что Артур Ванецян обладает такой информацией, что власть должна бояться его. Если у него было заявление, сделал бы его, почему не делал во время пребывания в должности? Офицерские погоны должны были подтолкнуть его к тому, чтобы он во время пребывания в должности сделал все те заявления, о которых говорит сейчас. Это – очередное доказательство того, почему он должен был покинуть эт6у должность, потому что он хочет что-то сказать и не говорит, где тогда его офицерские погоны?» - в беседе с журналистами в парламенте сказал Рачья Акопян.
Депутат от фракции «Мой шаг» уверен, что политические заявления Артура Ванецяна являются заявкой для вступления в политику. Будет ли он успешен или нет? Покажет время, но он должен пользоваться доверием общества. А доверяет ли общество? Спросили журналисты.
«Общество доверяло ему, когда он был за спиной этих властей и делал все, чтобы власти были успешны. В конечном итоге, когда Артур Ванецян стал Артуром Ванцяном? Когда он был назначен начальником СНБ, когда власть дала ему полномочия раскрывать престпления... Сегодня этот человек пытается дискредитировать, уверен: народ даст этому иную оценку», - ответил депутат.
Отметим, что премьер-министр Никол Пашинян на вчерашней пресс-конференции в Лос-Анджелесе, обратившись к тексту отставки Артура Ванецяна, сказал: «Чтобы офицер сделал такое, что это? Это значит выбросить погоны в мусорный ящик».
Сегодня Артур Ванецян обратился к заявлением Никола Пашиняна.
«Никол Пашинян во время пресс-конференции в Лос-Анджелесе вновь говорил о том, чего мало понимает. Несмотря на то, что после моей отставки он все еще продолжает отправлять ко мне людей с просьбой некоторое время молчать, чтобы ситуация успокоилась, но сейчас я вижу, что в очередной раз нарушает договоренности и выступает с непонятными, по сути, ни о чем не говорящими популистскими заявлениями», - сказал Артур Ванецян.