Գազի կորուստները և սեփական կարիքների համար ծախսերը երբևէ արձանագրված ամենացածր մակարդակի վրա են․ Փաշինյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ֆեյսբուքի իր էջում տեղեկացնում է․
«2019-ի առաջին կիսամյակի տվյալներով՝ Հայաստանում գազի փոխադրման ու բաշխման համակարգերում գազի կորուստները և սեփական կարիքների համար ծախսերը երբևէ արձանագրված ամենացածր մակարդակի վրա են՝ ներկրված գազի նկատմամբ ընդամենը 4.9% կամ 58.4 մլն խմ: Ընդ որում՝ նախորդ տարվա համեմատ կորուստներն ու ծախսերը նվազել են գրեթե 1 տոկոսային կետով:
Նույն ժամանակահատվածում Հայաստանում արձանագրվել է էլեկտրաէներգիայի բաշխիչ ցանցերում կորուստների երբևէ նկատված ամենացածր մակարդակը՝ 7.2%: Ընդ որում՝ 2018-ին կորուստները կազմել են 8.2%, 2017-ին՝ 9.1%, 2016-ին՝ 10.7%:
Հատկանշական է նաև, որ ընթացիկ տարվա հունվար-հունիսին էլեկտրաէներգիայի սպառումը նախորդ տարվա համեմատ ավելացել է 6.3%-ով՝ կազմելով 2988.2 մլն կՎտժ»:

Потери газа и расходы на собственные нужды на самом низком когда-либо зарегистрированном уровне: Пашинян
По данным за первое полугодие 2019 года в системах транспортировки и распределения газа в Армении потери газа и расходы на собственные нужды находятся на самом низком уровне - всего 4,9% или 58,4 млн кубометров по отношению к импортному газу.
Об этом сообщил премьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в социальной сети Facebook, добавив, что по сравнению с прошлым годом потери и расходы сократились почти на 1 процентный пункт.
“За тот же период в Армении был зафиксирован самый низкий уровень потерь в распределительных сетях электроэнергии - 7.2%. При этом в 2018 году потери составляли 8,2%, в 2017 году - 9,1%, в 2016 году - 10,7%. Примечательно также, что в январе - июне текущего года потребление электроэнергии по сравнению с прошлым годом увеличилось на 6,3%, составив 2988,2 млн кВт / ч”, - как передает Арменпресс, записал Пашинян.