Վենետիկի հանձնաժողովը բեղմնավոր է գնահատում ՀՀ իշխանությունների հետ գործակցությունը
Վենետիկի հանձնաժողովը բեղմնավոր է գնահատում Հայաստանի իշխանությունների հետ աշխատանքը և դատական բարեփոխումների առնչությամբ կարծիք կներկայացնի, երբ պատրաստ կլինեն ՀՀ դատական օրենսգրքի փոփոխությունները:
Այս մասին նշված է հանձնաժողովի հրապարակած հայտարարության մեջ:
«Հայաստանի իշխանությունների հետ արգասաբեր համագործակցության շրջանակում, մասնավորապես դատական բարեփոխումների հետ կապված, 2019թ. հուլիսի 2-ին ՀՀ արդարադատության նախարարի և Վենետիկի հանձնաժողովի նախագահ Ջիանի Բուքիքիոյի հետ հանդիպումից հետո, նախարարը հայտարարել է, որ կակնկալի հանձնաժողովի կարծիքը Դատական օրենսգրքի փոփոխությունների նախագծի առնչությամբ, որոնք ներկայում նախապատրաստվում են Եվրոպայի խորհրդի հետ կոնսուլտացիաներով, երբ փոփոխությունները պատրաստ կլինեն»,-նշված է Վենետիկի հանձնաժողովի հայտարարության մեջ:

Венецианская комиссия считает эффективной работу с властями Армении
Венецианская комиссия считает эффективной работу с властями Армении и представит мнение о судебной реформе, когда будут внесены изменения в Судебный кодекс Республики Армения. Об этом говорится в заявлении комиссии.
«В рамках плодотворного сотрудничества с властями Армении, в частности, в связи с судебными реформами, состоявшейся 2 июля 2019 года после встречи министра юстиции Армении и председателя Венецианской комиссии Джанни Букиккио министр объявил, что, когда поправки будут готовы, ожидает мнения комиссии по проекту о внесении изменений в  Судебный кодекс, который в настоящее время разрабатывается при консультации с Советом Европы», - говорится в заявлении Венецианской комиссии.