ՌՈ խաղաղապահները վերադարձել են Բուլղարիայում անցկացվող զորավարժությունից
ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության խաղաղապահ դասակի 15 զինծառայողներ մայիսի 13-ից 16-ը մասնակցել են Բուլղարիայի Հանրապետությունում անցկացված «Հորիզոնից այն կողմ-2019» միջազգային զորավարժությանը, որին ներգրավված էին 5 երկրների շուրջ 300 ներկայացուցիչներ:
«Հորիզոնից այն կողմ-2019» միջազգային զորավարժությանը ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության խաղաղապահ դասակը մասնակցել է առաջին անգամ՝ ուժերը չափելով ԱՄՆ-ի Ազգային գվարդիայի (Թենեսի նահանգ), Ռումինիայի, Ուկրաինայի, Հյուսիսային Մակեդոնիայի ռազմական ոստիկանության ներկայացուցիչների հետ:
Հայ զինծառայողները պատվով կատարել են առաջադրված խնդիրները, արժանացել գերազանց մասնակցության հավաստագրերի:

Миротворцы ВП вернулись с воинских учений, которые проходят в Болгарии
15 военнослужащих миротворческого взвода военной полиции МО РА в Республике Болгария, с 13 по 16 мая принимали участие в международных учениях “По ту сторону горизонта –2019”, в которых участвовало около 300 представителей из 5 стран.
В международных учениях “По ту сторону горизонта –2019” миротворческий взвод военной полиции МО РА принимал участие впервые, впервые поборолся с представителями Национальной гвардии США (штат Теннесси), Военных полиций Румынии, Украины, Северной Македонии.
Армянские военнослужащие с честью выполнили поставленные задачи, получили сертификаты за отличное участие.