«Հարգելի պաշտոնյաներ, Ձեզ հեռու պահեք բռնցքամարտից»
«Այսօր սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Գ.Ղազարյանը հրավիրել էր խորհրդակցության ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ռուդիկ Մկրտչյանին եւ երիտասարդների հավաքականի ավագ մարզիչ Կարեն Աղամալյանին, որտեղ ներկա էր Հրաչյա Ռոստոմյանը։
Մեր մարզիչներին Ռոստոմյանը հորդորել է, որպեսզի Եվրոպական խաղերի մասնակցող թիմի մեջ ներառենք բռնցքամարտիկների, որոնք ազգային հավաքականի անդամ չեն եւ առնվազն վերջին 2 տարին չեն մասնակցել ոչ մի լուրջ մրցաշարի եւ արդյունքներ չեն գրանցել։
Իրենց կամքը չկատարելու դեպքում խոստացել են չֆինանսավորել մեր մարզիկներին, որպեսզի նրանք մասնակցեն Եվրոպական խաղերին։ Սա ակնհայտ պաշտոնական դիրքի չարահաշում է։ Հարգելի պաշտոնյաներ, Ձեզ հեռու պահեք բռնցքամարտից եւ մի փորձեք միջամտել մարզիչների աշխատանքին»։
Հավելենք, որ Հրաչյա Ռոստոմյանը Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի գլխավոր քարտուղարն է: Եվրոպական 2-րդ խաղերը կկայանան Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում, հունիսի 21-ից մինչեւ հունիսի 30-ը:

«Уважаемые чиновники, держитесь подальше от бокса»
«Сегодня министр спорта и по делам молодежи Г. Казарян пригласил на совещание главного тренера национальной сборной Рудика Мкртчяна и старший тренер молодежной сборной Карена Агамаляна, где присутствовал Рачья Ростомян.
Ростомян призвал наших тренеров включить в команду участников Европейских игр боксеров, которые не являются членами национальной сборной и как минимум последние 2 года не участвовали ни в одном серьезном турнире и не зафиксировали результатов.
В случае невыполнения их воли пообещали не финансировать наших спортсменов, чтобы они участвовали в Европейских играх. Это – явное злоупотребление должностным положением. Уважаемые чиновники, держитесь подальше от бокса и не пытайтесь вмешиваться в работу».
Добавим, что Рачья Ростомян является генеральным секретарем Национального олимпийского комитета. 2-е Европейские игры состоятся в столице Беларуси Минске, с 21-го июня до 30-го июня.