Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Երևանում ԵԱՀԿ գրասենյակի ղեկավար Սերգեյ Կապինոսին:
Զրուցակիցները բարձր գնահատեցին ՀՀ ԱԺ և ԵԱՀԿ Երևանի գրասենյակի համագործակցությունը եւ գոհունակությամբ արձանագրեցին, որ նախորդ տարվա ընթացքում հաջողությամբ իրականացվեցին 2009թ. ապրիլի 15-ի ՀՀ ԱԺ և ԵԱՀԿ Երևանի գրասենյակի միջև կնքված Համագործակցության հուշագրով նախատեսված բոլոր միջոցառումները:
Հաշվի առնելով այդ հանգամանքը` ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն առաջարկեց ամփոփել 2010թ. համար նախատեսված համագործակցության ծրագրերը և շարունակել համատեղ սերտ աշխատանքը ՀՀ ԱԺ մասնագիտական կարողությունների զարգացման բնագավառում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը նաև քննարկեցին եվրոպական չափանիշների համաձայն ՀՀ օրենսդրությունը կատարելագործելու հարցը:

Абрамян предложил подвести итоги
Председатель Национального собрания Овик Абрамян принял руководитель ереванского офиса ОБСЕ Сергея Капиноса.
Собеседники высоко оценили сотрудничество парламента Армении и ереванского офиса ОБСЕ и с удовлетворением отметили, что в течение прошлого года полностью были осуществлены все мероприятия, предусмотренные Меморандумом от 15 апреля 2009 года между НС РА и ереванским офисом ОБСЕ.
Учитывая это, Абрамян предложил рассмотреть программы сотрудничество, предусмотренные для 2010 года и продолжить тесную сотрудничество в сфере развития профессиональных возможностей НС.